Jakie są dobre bary we Lwowie? Gdzie wypić we Lwowie? Pytania, które dręczą prawie każdego odwiedzającego to miasto. Większość opisanych barów we Lwowie to miejsca bardzo młode, najstarszy z nich-Biały Lew, otworzono w 2012 roku. Tak więc gdzie wypić piwo we Lwowie? Poniżej lista – TOP 10 Bary we Lwowie

Bary we Lwowie TOP 10

Bary Lwów – Starogród

Gdzie wypić piwo we Lwowie? Starogród
źródło: FB Starogród

Zacznę od miejsca które w zestawieniu „Najlepsze bary we Lwowie” znalazło się z dwóch powodów. Po pierwsze, faktycznie warto się tutaj napić dobrego piwa, którego wybór jest całkiem wystarczający. Po drugie, jest to bar, który wieczorem staje się imprezownią gdzie gra muzyka, dziewczyny tańczą na rurach a na ramieniu (przy nieodpowiednim zachowaniu) można poczuć rękę silnorękich Panów. Prawdziwe miejsce-doznań, można być tutaj świadkiem pokazów sadomaso, przedstawień seks-bajek, tańców go-go czy zwykłego śpiewania. Tak więc każdy, jeżeli ma tylko (jakby wyuzdana nie była lub nie) ochotę, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ul. Rzymianina 1

Bary Lwów – Christofor(Христофор)

źródło: FB Xrystofor – Христофор

Wybór piw w Chrisoforze powinien zadowolić każdego piwosza, a dodatkowym atutem baru jest również ciekawy wystrój. Za dobre półlitrowe piwo zapłacimy tutaj nie więcej niż 40 UAH. Jak już tu jesteśmy, można również popróbować lokalnych szotów-nie zawiedziecie się. Chociaż, jak uczy doświadczenie, następnego dnia może być różnie. Nie samym piwem jednak żyje człowiek. Można tutaj trafić również tutaj na koncert, a także obejrzeć mecz. Zasłużone 9/10.

Ul. Iwana Franka 3

Bary Lwów – Cantona Pub

Bary we Lwowie. Cantona Pub
źródło: FB Cantona Pub

Bar położony nieco dalej od Rynku-w pobliżu dawnej Ulicy Akademickiej (obecna ulica Tarasa Szewczenki), ale znam wiele osób, które w poszukiwaniu takiego miejsca przejdą dużo więcej. Cantona Pub to idealne miejsce dla każdego kibica ligi angielskiej (szczególnie fanów Manchesteru United) le również piłki nożnej jako takiej. Gdzie napić się piwa we Lwowie i obejrzeć mecz? Cantona Pub wydaje się być do tego stworzony.

Ul. Dżochara Dudayeva

Piwo Lwów – Biały Lew (Білий лев)

źródło: FB Білий Лев

Bar we Lwowie, w którym dosłownie poczujemy klimat lwowskich piwnic. Już przy wejściu wita nas olbrzymi lew z bliską sercu każdego Polaka sentencją „Semper fidelis”. Nie ma co się jednak oszukiwać, to czysty zabieg marketingowy, mający przyciągnąć polskich turystów. Turystów spragnionych piwa nie ma jednak co zachęcać do dobrego piwa, które w tym miejscu podawane jest już od 2012 roku. Biały lew to prawdziwa historia piwa we Lwowie. W pubie polecam również zakąskę w postaci skrzydełek.

Ul. Lesi Ukrainki 15

Piwo kraftowe Lwów – Varka

Bary we Lwowie. VARKA

Varka położona zaraz obok Rynku – w zacisznej okolicy Targu Wersnisaż, o którym więcej możecie przeczytaj tutaj: ➧ Pchli targ we Lwowie. Pamiętajcie, by zakupów nie robić po wyjściu z pubu! Na miejscu czeka na nas osiem kranów, z których płynie najlepszy ukraiński kraft, tak więc jest nad czym przysiąść. Do dłuższego posiedzenia zdecydowanie zachęca również klimat miejsca.

Ul. Korniakta 1

Piwo Lwów – Teatr Piwa „Prawda” (Театр пива „Правда”)

Piwo craftowe we Lwowie. Teatr piwa Prawda
źrodło: Pravda Beer Theatre

Chyba najbardziej znane miejsce w tym zestawieniu, ale zdecydowanie zasługuje, by się w nim znaleźć. Ludzie narzekają na tłumy gości i hałas, który dominuje w Prawdzie. Ja zdecydowanie nie zaliczam się do tego grona, a jest nawet wręcz przeciwnie. Jeżeli chcę poczuć prawdziwy głośny klimat baru we Lwowie to dokładnie wiem dokąd się udać. Wtedy wybieram Prawdę i jest to zawsze strzał w dziesiątkę. Na spragnionych dobrej zabawy czeka tutaj szeroki wybór piw lanych i butelkowych, muzyka na żywo (koncerty w tym miejscu naprawdę są genialne!), a także długa karta zakąsek i przekąsek. Nie możecie tutaj nie spędzić chociażby części swojej lwowskiej nocy.

Rynek 32

Bar Lwów – Złoty kolos (Золотий колос)

Bary we Lwowie. Zoloty kolos
źródło: FB Золотий Колос

Motywem, który szczególnie wyróżnia to miejsce jest fakt, że tutaj sobie nie posiedzimy. Piwo trzeba będzie spożyć na stojąco. Dla chcącego jednak nic trudnego, a dostępnych mamy 16 kranów, z których płynie najlepsze kraftowe piwo i cydr. Tak więc, czy jest na co narzekać? Jako przegryzkę do craftu zdecydowanie warto spróbować tutejszej pizzy.

Kryva Lypa 6
jak wynająć mieszkanie z airbnb

Piwo kraftowe Lwów – Bratyska (Братиська)

Bary we Lwowie Bratyska

Kolejne bardzo przyjemne miejsce położone w jednej z modniejszych obecnie restauracyjno-knajpianych lokalizcji Lwowa czyli Pasażu Kryva Lypa. Sercem tego miejsca jest bardzo dobra ekipa, a to serce pompuje dla nas najlepszy craft ukraiński i nie tylko! No takich analogii się chyba po mnie nie spodziewaliście?! Już ten fakt pokazuje, że miejsce to wzbudza emocje i rozbudza emocje. Do dobrego piwa można również zamówić tutaj smaczne burgery, skrzydełka i zestawy mięs. Dla mnie absolutny TOP 3 listy „Bary we Lwowie”!

Pasaż Kryva Lypa 11

Piwow Lwów – Piwne Atelier Craft & Kumpel

Gdzie wypić piwo we Lwowie
źródło: FB Piwne Atelier Craft&Kumpel

Kumpel to jedna z dwóch (obok Fest!) najbardziej znanych lwowskich grup restauracyjnych Lwowa. Od wielu znane sa takie lokale od Kumpla jak Kumpel znajdujący się za Operą, czy ten przy placu Cłowym. W każdym z nich można degustować bardzo dobrej i coraz bardziej rozbudowującej się oferty piwnej. Dlatego kiedy na Rynku od kilku lat tryumfy święci Teatr Piwa „Prawda” gruby Fest!, Kumpel nie mógł pozostać bezczynny. Craft&Kumpel istnieje dopiero od września, ale już zdołał podbić serca lwowiaków. Jest tutaj zdecydowanie zaciszniej niż w Prawdzie, a wybór piw jest równie bogaty. Na dwóch bardzo klimatycznych piętrach powinniśmy znaleźć miejsce dla siebie. Piwo zdecydowanie polecam zakąsić autorskim menu Kumpla.

Rynek 18

Choven (Човен)

Bary we Lwowie Choven
zdjęcie: Taras Muzychka‎

No i mamy numer jeden. Bar położony jest prawie przy samym Rynku, na jednej z piękniejszych ulic Lwowa. Dzięki temu oraz ze względu na długą historię miejsca, jest dość często odwiedzany przez turystów. Czy sprawia to jednak, że ten bar nie zasługuje [rzez to na pierwsze miejsce? Zdecydowanie nie! Do dyspozycji mamy tutaj 16 kranów, na których dostaniemy bardzo dobrze dobrane kraftowe piwa i cydry. W Choven w karcie możemy również szeroki wybór zakąsek, z których szczególnie warto spróbować lokalnej pizzy.

Ul. Wirmenska 33

Gdzie wypić piwo we Lwowie?

Lwowskie restauracje oraz bary we Lwowie są miejscami, które zabierałbym ze sobą gdziekolwiek jadę. TOP 10 miejsc, w których we Lwowie można napić się piwa to tak naprawdę dopiero początek knajpianej przygody. Chyba nikogo nie zdziwi, że dobre piwa podawane są również w lwowskich restauracjach, z których czasami trudno się wyrwać, a których listę znajdziecie w tekście ➧ Restauracje we Lwowie. Bary we Lwowie ewoluują tak jak inne tego typu miejsca w Europie. W tym mieście mają one jednak czasami specyficzny klimat, którego nie poczujemy nigdzie indziej. Pytanie nie powinno brzmieć „gdzie wypić piwo we Lwowie”, a „Dlaczego tak rzadko wracam do Lwowa?”.

Bary we LwowieWszystkie odpowiedzi na temat wyjazdu do Lwowa znajdziecie w tekście ➧ Wyjazd do Lwowa – Lwowskie Q&A.