Zadajesz sobie właśnie pytanie: Czy warto jechać do Lwowa?. Zastanawiasz się nad wyjazdem na Ukrainę i szukasz specjalnego powodu, argumentu, który podejmie za Ciebie decyzję, służę nim. Po niezbyt długim namyśle podam ich nawet kilka, bo czy można zatrzymać się na jednym. Bo Lwów to miejsce wyjątkowe, jedyne…

Czy warto jechać do Lwowa?

Cmentarz Łyczakowski 

Bo Lwowskie Orlęta to tradycja święta! Po przyjeździe do Lwowa wielu swoje pierwsze kroki kieruje od razu w stronę Cmentarza Łyczakowskiego. Maria Konopnicka, Stefan Banach, Artur Grottger, Władysław Bełza Julian Ordon oraz Antoś Petrykiewicz i Lwowskie Orlęta. Polska obecna jest we Lwowie jednak nie tylko na cmentarzach. Odbija się w oknach kamienic i ulicznych studzienkach. Widzimy ją wyrytą w kamieniu i opadających liściach Parku Stryjskiego. Podniesiony kasztan w Parku Jezuickim i widok z Kopca Unii Lubelskiej. To miasto ciągle pachnie międzywojenną Polską. Weź głęboki oddech. O trudnej historii cmentarza możesz wcześniej przeczytać w tekście: Cmentarz Łyczakowski-historia barbarzyństwa

Czy warto jechać do Lwowa Cmentarz Orląt Lwowskich

Perła architektury – czy jechać do Lwowa?

Każdy krok to kolejne pole do zachwytu. Każdy budynek to oddzielna historia i detale, o których można pisać eseje. Przede wszystkim nie sposób wyróżnić jednego miejsca, o którym powiedziałbym z całą pewnością: Tak, to na pewno musisz to zobaczyć! Lwów to najlepszy drink, który należy podać na spokojnie, nie pomijając żadnego ze starannie dobranych składników. Wszystko po to, aby rozkoszować się nim w pełni i zachować najważniejszy element magiczności.

15690975962_144f04ddaa_h

Śpieszmy się kochać Lwów

Na renowacje lwowskich zabytków przeznaczane są środki kilkunastokrotnie mniejsze niż te, które dla przykładu są dystrybuowane na zabytki Krakowa. Z roku na rok przybywa zatem miejsc, które giną na naszych oczach, a wyjścia z sytuacji niestety nadal nie widać. Odpadające elewacje, walące się balkony, zniszczone dachy i okna. Z przodu „europejski remont” na bogato, jak mówią Ukraińcy, a z tyłu waląca się ruina. Doceniajmy dawny Lwów i śpieszmy się go kochać, póki jego serce ciągle bije.

14621170356_08f0390a66_o

Miasto, w którym będziesz chciał się zgubić

Każdy zaułek potrafi skrywać tajemnicę, każdy kamień, brama to fragment niesamowitej historii, która dotrwała do dziś. Zgubić się we Lwowie to najpiękniejszy fragment każdej podróży. To gdzie się znajdziemy i co nas spotka potrafi naprawdę zaskoczyć. Warto tu łowić momenty, chwile, których nie doświadczymy nigdzie indziej. Lwów to bestsellerowa powieść, która tylko czeka, by ją otworzyć i wziąć się wreszcie za czytanie. Raz, dwa do księgarni!

6260671430_b9bae0ea80_o

14457507980_e1cf8cb00b_o

Inna kultura, inny świat!

Wiązanka największych hitów śpiewana wieczorową porą, przy suto zastawionym stole na środku Rynku. Rozmowy toczone do świtu przy samospełniającej się flaszce wódki i talerzu zakąsek. Żołnierz na przepustce, który dołącza do radosnej ekipy i opowiada już mniej zabawne historie z frontu. Czy warto jechać do Lwowa? Poznaj prawdziwe niecodzienne historie codzienne, które usłyszymy ten jeden jedyny raz w życiu. I te wiszące w podwórcach gacie…5687037703_a587a285bf_o

Knajpy, których nie znajdziesz nigdzie na świecie!

We Lwowie piłem w miejscach, których podobnych trudno szukać na knajpianej mapie Polski i lwowscy specjaliści w dziedzinie tworzenia klimatu powinni zdecydowanie udzielić kilku lekcji swoim polskim kolegom. Po powrocie do Krakowa wieje tu straszliwą pubową nudą, której nie jest w stanie rozpędzić nawet kolejny kieliszek wódki. Listę najlepszych z nich znajdziesz w tekście: Restauracje we Lwowie.

Czy warto jechać do Lwowa

Jeszcze nigdy nie było tak tanio!

Na koniec argument, który trafi do tych lubiących liczyć. Wyjazd do Lwowa nie stanowi dzisiaj wielkiego wydatku i jest w zasięgu ręki każdego średniozamożnego Polaka. Weekend we dwoje może zamknąć się Wam już w okolicach 600 złotych. Więcej o obecnych lwowskich cenach znajdziesz w tekście: Ceny we Lwowie.

Czy jechać do Lwowa?

Czy warto jechać do Lwowa? Powodów jest zbyt wiele i niektóre z nich już poznałyście. Kolejne powody i podpowiedzi co do planu Waszej przyszłej podróży znajdziecie w tekście Weekend we Lwowie. Korzystajcie do woli!

—————————————————————————————-

Jeździe do Lwowa i skorzystajcie ze 100 złotych na Wasz pierwszy lwowski nocleg z Airbnb KLIKNIJCIE TUTAJ i rezerwujcie swój wyjazd! Wybór jest naprawdę spory!

—————————————————————————————-