Hot16Challenge sprzed sześciu lat był prawdziwym powiewem świeżego powietrza. Akcja zapoczątkowana przez Solara szybko się przyjęła i w 16 wersach wypowiedziała się, poza kilkoma wyjątkami, prawie cała śmietanka polskiej sceny rap. Wśród najlepszych szesnastek widziano Tedego czy Ostrego. Bardzo fajne wersy położył też Kękę, który startował wtedy w mainstreamowej rapgrze, co zaznaczy na nowych wersach akcji Hot16Challenge2: „Pytałem Sokół kiedy złoto, już nie pytam”. Tego rodzaju nawiązań w nowej odsłonie akcji będzie zdecydowanie więcej. Dla przykładu Tede, z jego ulubionym rymem do „kolego”, mógł wybuchnąć i wybuchnął śmiechem. No ale przejdźmy z prehistorii do muzycznych świeżynek.

Hot16Challenge2

Ponownie za całym wydarzeniem stoi Solar, który przywraca ideę Hot16Challenge, by tym razem zbierać na pomoc polskim szpitalom w walce z koronawirusem. Chyba nikt, a szczególnie on, nie spodziewał się jednak co z tego wszystkiego wyjdzie.

Całe Hot16Challenge w wyniku dziwnych nominacji należy podzielić na wiele różnych kategorii i w ten sposób podzielić wykonawców. Mam nadzieję, że się w tym wszystkim nie pogubicie. Ja się już chyba pogubiłem w tej mgle.

W rapowej nitce Hot16Challenge2 najlepiej moim zdaniem wjechał swoją furą Fokus i przemknął przed całą rapową sceną z taką prędkością, że porozrzucane tu i tam szczęki, zbierane są do tej pory. To co Smok porobił z wersami zasługuje na głośne, długie brawa. No wyrwał mi kręgosłup, dziś!

Nie mogło tutaj zabraknąć i ich. Dwa Sławy jak zawsze wchodzą niczym ciepła bułka z masłem. No jak tu nie lubić te uśmiechnięte mordeczki.

Trzeba wspomnieć również o najbardziej znanym polskim boysbandzie. Taconafide wpłynęło w akcję na cudownym letnim bicie. Bardzo przyjemnie się tego słucha. Jest bujanie, flow no i klocki Lego.

Najczęściej powtarzanym wersem, albo na równi z klockami lego Quebo, było wpierdolenie nietoperza z Wuhan, Maty, który wypuścił swoją szesnastkę jako jeden z pierwszych i do tej pory licznik pod nagraniem wskazuje na prawie pięć milionów odświeżeń. Całość niezbyt ucieszyła moje ucho, ale trzeba oddać Macie co matowe.

Ścieżka rapowa szybko przeskoczyła na muzykę pop i okolice.

Moim zdaniem niekwestionowanym zwycięzcą tej odsłony akcji okazała się Brodka, która zarówno pod względem muzycznym jak i wizualnym totalnie rozwaliła system. No czapki z głów, Pani Brodko!

No i Dawid Podsiadło, dla którego Hot16 Challenge2 chyba zostało specjalnie stworzone. Wspaniały Pan, i chociaż podobno rąk by nie chciał myć w kamienicy, nadal szanuję.

Prawdziwe spustoszenie na sieci wywołała szesnastka Taty Maty. Pan profesor Matczak siadł, zdissował kogo trzeba i pozamiatał całością bardzo pięknie w świeżo wykrochmalonej todze. I tak płynnie przechodzimy do części nie muzycznej.

Na wyzwanie Profesora prawa odpowiedział Adam RPO Bodnar. No tego to nigdy bym się nie spodziewał. Podobnie jak u Taty Maty dużo mamy tutaj polityki, która często gości w zwrotkach „muzyków”, nadając akcji chyba nie do końca oczekiwany przekaz.

Mamy też przedstawicieli polskiego stand-upu. Swoje wersy nagrali już Pacześ czy Lotek. Ciekawie, bym powiedział, tak nie za śmiesznie czasami.

Challenge na youtube nie mógł obyć się bez youtuberów. Krzysztof Gonciarz na początku wjechał jak dzik w trufle z nieproszoną #brzydka16challenge, by potem, już nominowany, dać interesujący performance w Hot16 Challenge2. Gonciarz u mnie zawsze w serduszku!

Z Hot16 Challenge2 w pewnym momencie sięgnęliśmy już nie tyle bruku co dosłownie kanału. Kanalersi nawołują do narodu, pragnąc dla nas wszystkich Miodowych lat. Ja nie wiem już do końca co o tym myśleć.

Wjechał też niespodziewanie Piorun z Darkiem od Braci dla Braci i sióstr. Aż wyjąłem cytrynkę z herbatki normalnie.

Nie zbłaźnił się Norbi, a Rafał Brzozowski zaśpiewał tak, że głowa nie bolała. Swoją dziwną zwrotki nawinął też Marian Lichtman. Korwin też powiedział co wiedział i odświeżenia się zgadzają. No wiele ciekawego doświadczyliśmy. Czy tego chcieliśmy, czy nie. Hot16Challenge2 zdecydowanie nie był nastawiony na branie jeńców. Walka na całego bez ustalonych zasadach.

Zdecydowanie nie wiem też w jakim miejscu umieścić wojownika walczącego z ostrym cieniem mgły. W tym miejscu dla mnie kończy się Internet. Nie jestem pewny czy o taki Hot16Challenge2 nic nie robiłem. Na pewno jest ciekawie, śmiesznie, intrygująco, no a reszty posłuchajcie już sami.