Ile kosztuje wyjazd do Lwowa? Wszystko oczywiście zależy od tego ile chcecie wydać. Czy jedziecie gdzieś, by gotować w kuchni i jeść na ławce kanapki z mortadelą, czy też wybieracie wyjazd, dzięki któremu poznacie miasto od strony kulturalnej i kulinarnej. Jeżeli komuś odpowiada pierwsza opcja, to nie oceniam, ale ja bardzo lubię łączyć zwiedzenie miejsca z konsumpcją lokalnych przysmaków. Jak dotąd się na tym nigdy nie zawiodłem, a smak potraw wspominam na równi z widokami.

Przed wyjazdem do Lwowa, wielu z Was zastanawia się na pewno gdzie wymienić pieniądze? Służę pomocą-wszystkie porady, a nawet miejsca gdzie warto wymieniać pieniądze we Lwowie znajdziecie w tekście ➧ Gdzie kupić hrywny? Pokrótce, wszystko na spokojnie zrobimy już na miejscu.

Ile kosztuje wyjazd do Lwowa

Przy planowaniu budżetu na wyjazd do Lwowa, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mają na niego największy wpływ. Rozważmy więc cztery najważniejsze wydatki:

    Noclegi we Lwowie

    Dojazd do Lwowa

    Jedzenie we Lwowie

    Komunikacja we Lwowie

Zacznijmy od często zadawanego pytania: czy we Lwowie jest drogo? Odpowiadam wprost: Nie jest, ale może być. Może być też bardzo tanio, bo, tak jak wspomniałem na początku, wszystko zależy tylko od nas i naszej wyobraźni. Dokładnie ten temat omawiam w tekście ➧ Czy we Lwowie jest drogo?

Noclegi we Lwowie – tanie noclegi we Lwowie

Sporym wydatkiem w budżecie wyjazdowym są noclegi we Lwowie. Wybór miejsc jest spory, a o tym, którą z wielu opcji wybrać, przeczytacie tekście ➧ Noclegi we Lwowie. Osobiście zawsze staram się samemu wybrać swoje miejsce na nocleg (chodzi mi o dzielnicę, a nawet ulicę, do której chcę wracać po całym dniu zwiedzania). Jak wybrać idealne mieszkanie we Lwowie znajdziecie w tekście Gdzie wynająć mieszkanie we Lwowie. Jasno wynika więc, że Airbnb to dla mnie ulubiona forma szukania noclegu, a mieszkanie na tym portalu w prosty sposób znajdziecie czytając poradnik ➧ Jak wynająć pokój lub mieszkanie na Airbnb. Ceny na Airbnb, jak sami wiecie, są różne, ale zawsze przyjmuję, że 100 zł za noc (przy mieszkaniu dla dwóch osób) jest ceną optymalną. Oczywiście można i nawet trzeba szukać tańszych opcji, których na Airbnb nie brakuje. A jeżeli chcecie zaoszczędzić dodatkową setkę, to zapraszam do kliknięcia w poniższy link.

jak wynająć mieszkanie z airbnb

Wyjazd do Lwowa – Dojazd do Lwowa

Sposobów na dojazd do Lwowa jest wiele. Możemy dotrzeć tutaj własnym samochodem, autobusem, samolotem, pociągiem lub przechodząc przejściem pieszym. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, a także różni się ceną. Najwygodniejszy i najszybszy jest oczywiście lot samolotem. Bilety, z odpowiednim wyprzedzeniem, można spokojnie dostać w okolicach 100 zł. Miejsc, gdzie szukamy biletów, chyba nie trzeba przypominać, ale dla porządku polecam chociażby fly4free Bilet autobusowy dostaniemy już za około 50 zł, a nocna podróż powinna upłynąć nam dosyć szybko. Oczywiście, o ile nie zbudzi nas poranny zapach kiszonej kapusty, co trafia się w najgorszych wypadkach. Ze swojej strony polecam linię Leo Express. Wygodne siedziska, gniazdka obok foteli, dużo miejsca na nogi, gratisowe picie, a także działająca toaleta na pokładzie. Nic tylko jechać. Więcej na temat wszystkich metod dojazdu do Lwowa przeczytacie w tekście ➧ Jak dojechać do Lwowa.

Wycieczka do Lwowa – Jedzenie we Lwowie

Lwów to miasto, które zachwyca kuchnią. Możemy tutaj dostać wszystko co nam się zamarzy, a co ważniejsze, jest nas również na to stać. O ile w Krakowie, Warszawie, a już tym bardziej Paryżu, czy Londynie o obiedzie w najdroższej restauracji możemy tylko pomarzyć, o tyle we Lwowie możemy po prostu do niej wejść i zamówić obiad. Miejsca gdzie możemy zjeść wyborce lwowskie śniadanie znajdziecie w tekście➧ Śniadania we Lwowie. Waszą ulubioną lwowską restaurację znajdziecie z kolei dzięki tekstowi ➧ Restauracje we Lwowie. Oczywiście w mieście nie brakuje miejsc gdzie możemy zjeść taniej np. rozsiane wszędzie Cafe bary. Kilka dni to jednak zbyt krótko, by odwiedzić nawet miejsca z listy „najlepszych restauracji Lwowa”, więc zdecydowanie skupmy się na nich.

Komunikacja we Lwowie

We Lwowie polecam poruszanie się UBEREM, bądź Boltem. Przejazdy kosztują naprawdę niewiele, a zaoszczędzony czas polecam przeznaczyć na zwiedzanie miasta. Zawsze możecie jednak zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych i oprócz standardowego przejazdu turystycznego, korzystać z lwowskiej komunikacji miejskiej, jako podstawowego środka transportu. O tym jak poruszać się komunikacją miejską we Lwowie przeczytacie więcej w tekście ➧ Komunikacja we Lwowie. Z komunikacją we Lwowie bywa ciężko, ale czasami warto zaryzykować, by było co później opowiadać.

ile kosztuje wyjazd do Lwowa

Ile pieniędzy wziąć do Lwowa?

Proste pytanie? Prosta odpowiedź: 100 zł na każdy dzień wyjazdu. No dodatkowe potrzeby zawsze zostawiam również 100 zł rezerwy. W tej kwocie mam zapewnione wszystko to, na co czekam we Lwowie. Najlepsza kawa z ciachem, przepyszne śniadania i obiady, a wieczorem łyk schłodzonego trunku. Oczywiście nie wliczam tutaj dodatkowych rozrywek typu: dyskoteki, czy „salony masażu”. W tych miejscach można czasami wydać sto złotych za jeden drink, tak więc: nie wiem, nie znam się, nie orientuję. Kwota ta zawiera również wydatki na małe prezenty dla najbliższych i przepisową ilość trunków, z którymi wrócimy do domu. Każdy ma oczywiście własne zachcianki i kwota ta może, w zależności od ich skali, odpowiednio rosnąć, ale moim zdaniem odpowiada potrzebom wymagającego turysty.

Z tych zachcianek, szczególnie dla facetów, polecam wizytę u lwowskiego barbera. Ceny są tutaj o połowę niższe, a specjaliści nie różnią się od naszych. Zresztą ukraińskich fryzjerów również w polskich salonach nie brakuje. Klasyczne ścięcie włosów w jednym ze sprawdzonych salonów zamyka się w cenie 30 zł.

Jeżeli czytasz ten tekst i zastanawiasz się ile kosztuje wyjazd do Lwowa, to pewnie już powoli planujesz swój wyjazd do Lwowa. Nie musisz zaczynać wszystkiego od zera. Gotowy plan wypadu na weekend we Lwowie jest już przygotowany. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w tekście ➧ Weekend we Lwowie. Korzystajcie do woli.

Serwus!