Jakie dokumenty są niezbędne, by wjechać do Lwowa i na Ukrainę. Czy po powrocie z Ukrainy musimy odbyć kwarantannę? Są to najczęściej zadawane pytania, na które postanowiłem odpowiedzieć. Krótko, ponieważ sprawa jest dosyć prosta i naprawdę nie ma się czym stresować.

Dodatkowe zasady wjazdu na Ukrainę dla osób niezaszczepionych

Od 5 sierpnia zostają wprowadzone nowe zasady wjazdu na Ukrainę dla osób niezaszczepionych. Przed wjazdem na Ukrainę należy wykonać test PCR lub antygenowy. Po przekroczeniu granicy każda osoba niezaszczepiona zobowiązana jest do zainstalowania aplikacji monitorującej samoizolację – vDoma. Za oficjalną ukraińską stroną: „Turyści zagraniczni powyżej 18 roku życia, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi i przekroczą granicę państwa, aby wjechać, muszą zainstalować aplikację mobilną Vdoma, która monitoruje samoizolację, niezależnie od długości pobytu na terytorium Ukrainy”. Aby uniknąć 10dniowej samoizolacji, należy przejść test PCR lub test antygenowy do 72 godzin od przekroczenia granicy i otrzymać wynik negatywny.

Jakie dokumenty należy mieć przy wjeździe na Ukrainę

Aby wjechać na Ukrainę niezbędny jest:

 • Unijny Certyfikat Covid
 • lub
 • Negatywny test PCR lub antygenowy przeprowadzony max. 72 godziny przed wjazdem na Ukrainę.
 • oraz
 • ubezpieczenie, które uwzględnia COVID. Najlepiej, aby informacja ubezpieczeniu na COVID było w języku angielskim. Może być to chociażby ubezpieczenie PZU Wojażer, czy też wykupione Warta. Najtańszą opcją są ukraińskie ubezpieczenia, które możecie wykupić tutaj.
 • Czy kwarantanna obowiązuje po powrocie do Polski i kogo obowiązuje kwarantanna

  Kwarantanna po powrocie ze Lwowa i z Ukrainy (oraz innych krajów poza strefą Schengen) nie obowiązuje osoby zaszczepione oraz ozdrowieńców, którzy mogą to potwierdzić odpowiednim certyfikatem. Osoby niezaszczepione muszą przejść obowiązkową kwarantannę po powrocie do kraju bez względu na negatywny wynik testu.

  Czy we Lwowie restauracje, hotele, gastronomia działają normalnie

  Tak, restauracje, hotele, bary działają we Lwowie normalnie. Świadczą o tym tłumy turystów, które codziennie można zobaczyć na lwowskim rynku.

  Koronawirus we Lwowie i na Ukrainie – najnowsze informacje

  Wszelkie najbardziej aktualne wiadomości znajdziecie na stronach rządowych. Sytuacja pandemiczna jest dynamiczna i jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszam do ich odwiedzenia