Majówka we Lwowie to jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków terminów, by odwiedzić miasto nad Pełtwią. Nie można się zresztą temu dziwić. W prosty sposób bierzemy przecież dzień-dwa urlopu i mając już w zanadrzu cztery-pięć dni wyjeżdżamy do Lwowa na dłuższy wypad, bo wyjazd do Lwowa na jeden dzień to zdecydowanie zbyt krótko. Nawet nie można odetchnąć miastem porządnie, a co mówić o odwiedzeniu wszystkich najważniejszych atrakcji. Weekend majowy we Lwowie daje możliwości, by Lwów poznać nieco głębiej i się z nim nieco zaprzyjaźnić.

Pogoda powinna też przecież dopisywać, a na majówkę wyjechać po prostu trzeba, tym bardziej jeżeli może to być majówka we Lwowie. W przypadku tego miasta Polaków niezmiennie zachęcają od lat ceny we Lwowie, które, pomimo wahania kurdów, nadal są jednak niższe niż w polskich turystycznych miastach. Jeżeli słyszę pytanie: Czy we Lwowie jest drogo? Nadal odpowiadam, że nie. Nie możemy też oczywiście pominąć aspektu, że to jednak zagranica, a wiadomo, że dla niektórych wyjazd zagraniczny liczy się podwójne. Finalnie zadajmy sobie jednak podstawowe pytanie: Czy warto jechać na majówkę do Lwowa?

Majówka we Lwowie

Majówka we Lwowie – chary turystów

Jadąc na majówkę do Lwowa przede wszystkim możemy spodziewać się, że tłumu Polaków. Nie dziwi mnie to, że Polacy chcą odwiedzić najpiękniejsze z polskich miast, ale z drugiej strony nie każdy musi lubić towarzystwa chmary turystów. Muszę też przyznać, z wielką niechęcią, że wielu z nich nie przynosi naszemu krajowi wielkiej chluby. W tym czasie zdarzało mi się zdecydowanie częściej niż zwykle słyszeć o polskim Lwowie i próbach odbicia miasta z ukraińskiej okupacji po kilku głębszych. Niestety, bardzo żałośnie to wyglądało.

Jadąc do Lwowa chcemy przede wszystkim odwiedzić te atrakcje Lwowa, które związane są z Polską. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Polaków nie będzie więcej niż własnie w tym okresie, to chyba mamy już częściową odpowiedź na pytanie o majówkę we Lwowie. Odwiedzenie w tym czasie Cmentarza Łyczakowskiego i spokojne przejście jego alejkami jest niemożliwe.

Ciężko będzie o zrobienie na zdjęcia, na których nie byłoby czyjejś nogi, ręki czy plecaka. Dokładnie wiemy, jak ważne są dzisiaj podczas wyjazdów dobre kadry. No niestety tłumów nie oszukamy i majówka we Lwowie to esencja wchodzenia w zdjęcie. Mam nadzieję, że wystarczy Wam cierpliwości.

Majówka we Lwowie a kolejki do restauracji

Jeżeli kolejki do restauracji we Lwowie jak np. Restauracji Baczewskich każdego dnia można spokojnie liczyć mniej więcej na godzinę czekania, to w przypadku majówki we Lwowie, okres czekania na najlepsze śniadania we Lwowie wzrasta dwukrotnie. Oczywiście wszystko zależy od godziny kiedy się pojawicie przed wejściem, ale koczowanie od szóstej nad ranem raczej nikomu się nie uśmiecha. Przecież przede wszystkim jedziemy jednak odpocząć. W tym okresie odwiedzenie polecanych i sprawdzonych miejsc może być problematyczne, dlatego polecałbym odwiedzanie tych, które są nieco oddalone od centrum.

Noclegi we Lwowie a majówka we Lwowie

Trzeba powiedzieć jasno, że ceny wynajmu mieszkań we Lwowie podczas majówki rosną nawet dwukrotnie. Nie jest to jakiś odosobniony przypadek, a zasada. Nie ma różnicy, czy chodzi o wynajęcia mieszkania przez Airbnb czy o inne noclegi we Lwowie. Ceny wynajmu mieszkania osiągają ceny zdecydowanie ponad ich realną wartość.

Wyjazd na majówkę do Lwowa a kolejki na granicy z Ukrainą

Podobnie jak ceny wynajmu mieszkań rosną dwukrotnie, tak nawet kilkukrotnie dłużej trzeba odczekać na granicy. O ile często narzekamy na czas odprawiania samochodów i autobusów na granicy polsko-ukraińskiej, tak wyjazd na majówkę we Lwowie może być dla Was prawdziwą próbą charakteru.

Czy warto jechać na weekend majowy do Lwowa?

Nigdy nie przejdzie mi przez gardło stwierdzenie, że do Lwowa jechać nie warto, jednak znam wiele terminów, kiedy Lwów można odwiedzić i mieć przy tym dla siebie zdecydowanie więcej miejsca. Poczuć to miasto pełną piersią bez dziesiątek wycieczek, tysięcy osób, które zakłócają wewnętrzną ciszę, którą staram się zawsze we Lwowie odnaleźć. Nasz długi weekend we Lwowie można spędzić zdecydowanie pełniej. Jeżeli jednak majówka we Lwowie nadal wydaje się dla Was najlepszą z opcji odwiedzenia tego miasta, to sprawdźcie co ma do zaoferowania Lwów. Lwów każdemu zdrów! Serwus!