Tak jak polska scena gangsterska na początku lat dziewięćdziesiątych obfitowała w prawdziwe „gwiazdy” półświatka przestępczego, które do dzisiaj zresztą wydają swoje książki-wspomnienia z dawnych wspaniałych lat, tak polska telewizja od początku starała się nadążyć za szybko zmieniającą się rzeczywistością. Powstali bohaterowie, którzy czapkami przykryli kapitana Borewicza i serialową legendą pozostają do dzisiaj. Polskie seriale kryminalne zaczęły rządzić telewizją, a wszystko zaczęło się naturalnie od…

Najlepsze polskie seriale kryminalne

Ekstradycja

Pogoń dużym Fiatem po warszawskim Starym Mieście otwiera przygody komisarza Halskiego, dla mnie najlepszego dotąd polskiego serialu kryminalnego. Porucznik Borewicz nie tylko znalazł nareszcie godnego następcę ale i konkurenta, który przerósł go o kilka poziomów.

W serialu dosłownie w każdym momencie czujemy początki polskich przemian: szemrane interesy, przeprowadzane różnego rodzaju drogami przekręty. Chociaż moda na kolorowe garnitury przeminęła, to wiele tematów do tej pory pozostaje bez zmian. Nietłumaczone rosyjskie i niemieckie rozmowy to dodatkowy smaczek, który chyba nieprzypadkowo, podobnie jak rola Lwa Rywina jako szefa mafii, pokazuje jak wyglądały układy przy tworzeniu się kapitalizmu. Klimatu serialowi dodaje niesamowita muzyka.

Wiele dobrego dodaje serialowi to, że Kondrat miał szczęście na planie współpracować z Renatą Dancewicz, po raz drugi zresztą. Zazdrość.

Glina

W serialu śledzimy pracę warszawskich Morderców, czyli wydziału zabójstw. Bezpośrednio, prosto z frontu, bez bólu i nadziei. Polski serial, który nie pozostawia żadnych złudzeń o pracy policjantów. Na długo zostaje w głowie podobnie jak genialna rola Radziwiłowicza, która zdecydowanie zasługuje na oddzielną wzmiankę,

Już w Glinie pojawia się w epizodycznej roli Marcin Dorociński, który skrzydła rozwinie dopiero w serialu, o którym mowa będzie za chwilę.

Pitbull – Polskie seriale

Polski serial kryminalny, który obejrzałem z kilkuletnim opóźnieniem i żałuję każdej chwili, kiedy na to czekałem. Do tej pory obejrzałem go już dwa razy i chyba przyszedł czas na kolejny. Kawał najlepszego polskiego kina, którego podsumowaniem jest ostatnio wyprodukowany film. Seriale kryminalne mogą być lepsze? Nie wiem, ale wątpię. Wciąż czekam na więcej. Z tym serialem nie można się rozstać ot tak. Dziesiątki bon motów, wyrazistych postaci, do których nawiązuje polska kultura.

Sfora – polski serial krymianlny

Serial nieco zapomniany, na co całkowicie nie zasłużył. Sfora to przede wszystkim silna obsada, która gwarantuje poziom aktorski dzisiaj nieczęsto spotykany. Mafijne porachunki, prawdziwa męska przyjaźń, odwet, sztama i wyraziste postaci policjantów i przestępców. Powstała również druga część serialu, która zebrała jednak nieco mniej przychylne recenzje.

Piosenka Gadowskiego na długo zapadła w pamięci. Kurde, jak jej słucham to jakoś automatycznie wracam do początku dwutysięcznych. Dobre czasy, jeszcze lepsze seriale.

Polskie seriale kryminalne – Wataha

Polski serial kryminalny stworzony przez HBO z rozmachem, który towarzyszy innym produkcjom twórców niesamowitej Gry o tron. Serial wydawać by się mogło nie policyjny, ale czy pogranicze nie jest idealnym terenem dla międzynarodowej przestępczości. Niesamowite bieszczadzkie krajobrazy, tajemniczy, czasami ocierający się o magię scenariusz i bardzo dobra gra aktorska. Serial, który w pewnym momencie błyszczał w polskiej szarzyźnie. Od tego czasu na szczęście wiele się zmieniło, ale polecanie Watahy jest nadal aktualne.

Belfer – polski serial kryminalny

Polski serial kryminalny, który po swojej premierze wzbudził prawdziwą sensację, a na kolejne odcinki czekano jak na Boże Narodzenie. W moim odczuciu nie jest to serial wybitny, ale zdecydowanie znajduje się w gronie najlepszych. Zabrakło mi w nim takiej kropki nad i, czyli zakończenia, które mnie osobiście nieco rozczarowuje. Jeżeli jednak nadal go nie widzieliście, to koniecznie musicie to nadrobić. Rola Stuhra przednia!

Ultraviolet

Serial nieco nowszy, a od kilku lat dostępny również na Netflixie. Fabijański ma swoich wrogów, ale w tej produkcji naprawdę nie zawodzi. Bardzo przyjemnie się ogląda przygody tej dosyć ciekawie skonstruowanej ekipy śledczej. Są hakerskie wybryki, łamigłówki logiczne i pościgi. Serial skrojony idealnie na spokojne, kryminalne popołudnie. Wielkim plusem jest to, że jest dostępny na Netflixie.

Rojst – polski kryminał

Pierwotnie produkcja Showmax i zarazem jedna z niewielu pozycji, która była warto zainteresowania na tej platformie. Dzisiaj dostępna na Netflix. Polski serial kryminalny w najwyższej formie. Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn w głównych rolach są gwarancją sukcesu i z takim sukcesem mamy tutaj do czynienia. Smutne lata osiemdziesiąte w komunistycznej Polsce, klimat noir i mroczna tajemnica, która czeka na rozwiązanie. Hit, który musicie zobaczyć!

Polskie seriale kryminalne

Polskie seriale kryminalne

Polskie seriale kryminalne to kawał dobrego kina, który zdecydowanie warto odkrywać. Z roku na rok przybywa nam nowych tytułów, które będą trafiać, a lista polskich seriali kryminalnych będzie tylko rosła. Polskie seriale kryminalne to zdecydowanie coś więcej niż Ojciec Mateusz, który swoją nie jest taki najgorszy, jak go niektórzy malują. Wszystkim, którzy chcą jeszcze więcej polskich seriali w najlepszym wydaniu serdecznie polecam tekst polskie seriale historyczne