Noclegi we Lwowie. Który wybrać? Hotel, hostel, a może Airbnb? Lwów od zawsze był miastem otwartym, gdzie krzyżowały się szlaki handlowe, ulice wypełniał gwar języków z najodleglejszych zakątków świata, a w knajpach pito i kłócono się na setki tematów w setkach gwar i dialektów. Dogadywano się. Podobnie jest dzisiaj. Do Lwowa zaczynają ściągać turyści z całej Europy, co musi przekładać się na szybki rozwój bazy turystycznej. Nie będzie wielką przesadą gdy powiem, że tę Lwów posiada chyba najlepszą na całej Ukrainie. Noclegi we Lwowie to jedynie sztuka wyboru. Zjeździłem ten kraj na wskroś i nigdzie nie miałem do wyboru takiego wachlarza możliwości noclegowych, jak w mieście nad Pełtwią. Jeżeli szukacie noclegu, to Tylko we Lwowie.

Hostele we Lwowie

Miejsca w których we Lwowie nocowałem najczęściej. Największym plusem hosteli jest ich odległość od centrum połączona z niezwykle niskimi cenami. Miejsce w pokoju, jeżeli nie przeszkadza Wam towarzystwo siedmiu-ośmiu osób, można dostać już nawet za kilkanaście złotych. Wybierając przy tym odpowiedni hostel, do Rynku możemy mieć maksymalnie 10 minut-idealne połączenie komfortu portfela z komfortem podróżowania. Jeżeli natomiast chodzi o komfort samego noclegu to nie zaskoczymy się niczym… negatywnie. Jest zachodnio. Pozytywnie zachodnio. Jeżeli ktoś liczył na ubijanie karaluchów w ubikacji na czas, zawiedzie się. Ze swojej strony polecam sprawdzone: Mister Hostel, Old City Hostel, The Kosmonaut Hostel i Coffee Home Hostel. Dobre lokalizacje oraz miła i kumata obsługa. Decyzja o wyborze jednego z nich jest zależna wyłącznie od liczby wolnych miejsc. Wasz cel to noclegi we Lwowie po taniości? Wybierzcie hostele!

Airbnb we Lwowie

Ceny na Ukrainie obecnie są na tyle niskie (tak, wiem, bywało taniej), że wynajęcie apartamentu położonego w centrum miasta jest na wyciągnięcie ręki każdego przeciętnego turysty. Jeżeli nie lubicie zamieszania, a po męczącym dniu wolicie zwalić się na miękkie łóżko i spokojnie zasnąć, to znaczy, że jest to idealny wybór dla Ciebie. Planując podróż, wystarczy dorzucić budżetu kilka groszy i mamy wyjazd na prawdziwej bogatości. 70 złotych za dobę w komfortowych warunkach to chyba nie jest za dużo? Wybór sprawdzonych miejsc jest naprawdę szeroki i nie ryzykujemy tutaj niczym. Airbnb we Lwowie to jak dla mnie idealnie opcja.

Z największa ochotą dorzucę Wam do wyjazdu dodatkowe 100 złotych na nocleg z Airbnb.

Cieszcie się Lwowem w mega cenie i KLIKNIJCIE TUTAJ

Polecam strony znane: http://www.booking.com

I te mniej znane: http://rental.lviv.ua/en

Hotele we Lwowie

Krótko, nie polecam. Wydamy pieniędzy jak lodu, a wystarczy poszukać apartamentu (w opcji komfortowej), albo dwójki/trójki w hostelu-w wariancie budżetowym. No chyba, że mamy kilka zbędnych stów, których nie chcemy wydać w jednej z lwowskich knajp. Ja przynajmniej muszę na to jeszcze kilka lat poblogować. (EDIT 2019. Trochę poblogowałem i z dzisiejszej perspektywy hotele we Lwowie nie wydają się już takie złe. Ja polecam ze względów sentymentalnych Hotel George, a ze względów ekonomicznych Lwów. Nie zawiedziecie się.

Na koniec złota porada. Jeżeli planujecie podróż i możecie dowolnie wybrać termin to nie jedźcie w weekend majowy – przebicie cenowe jest co najmniej dwukrotne. Noclegi we Lwowie lepiej również wybierać z dużym wyprzedzeniem? Jak zawsze można wtedy nieco przyoszczędzić.

A Wy macie swoje ulubione miejsca? Piszcie.

Może zastanawiacie się jak do Lwowa dojechać?

Chcecie gdzieś wypić, zjeść?Sprawdźcie 10 knajp Lwowa, które odwiedzić trzeba i wybierzcie się w podróż po knajpach Lwowa

A może macie pytania bez odpowiedzi i szukacie lwowskiego podręcznika polskiego turysty?

Czytajcie, jedźcie, zachwycajcie się 🙂 Ta joj!

noclegi we Lwowie