Państwowe obostrzenia zdają się nie mieć końca i z każdym wystąpieniem premiera wydłużane są terminy zamknięcia restauracji, barów i kawiarni. Branża gastronomiczna stoi na skraju upaści i nie są to słowa wyssane z palca. Nie można się zatem dziwić, że są miejsce na mapie Polskie, które mimo zakazów otworzyły się dla klientów. W tym tekście znajdziecie listę miejsc, które są otwarte w trakcie pandemii i można zjeść obiad czy wypić kawę na miejscu.

Gdzie można w Krakowie normalnie zjeść? Które restauracje w Krakowie są normalnie otwarte. Gdzie w Krakowie wypić kawę na miejscu? Które bary w Krakowie są otwarte? Jeżeli macie kolejne miejsca, które można dodać do listy normalnie otwartych restauracji, kawiarni i barów w Krakowie, w których możecie normalnie usiąść i zjeść na miejscu, piszcie śmiało. Trzeba się wspierać.

Otwarte restauracje w Krakowie. Które restauracje w Krakowie działają normalnie?

Gdzie można normalnie napić się kawy na miejscu?

Boka Coffee Bar

Położona na Zabłociu kawiarnia, była pierwszym miejscem, które odwiedziłem w pandemicznym czasie. Oprócz pysznej kawy, z pewnością zachwycą Was tutaj lwowskie serniki, czy przepyszne pankejki z szynką i syropem klonowym. Uwielbiam połączenia słodko-wytrwane i to miejsce jest odpowiedzią na moje kulinanre pragnienia. Reszta oferty również nie powinna Was zawieść. Nie ukrywam, że będę tutaj wracał!

Cytat Cafe

Kawiarnia na Kazimierzu, którą lubiłem odwiedzać w czasie przedpandemicznym i w której można normalnie napić się kawy również dzisiaj. Cytat Cafe, co mówi otwarcie, dosłownie walczy o przetrwanie i naprawdę warto odwiedzić to miejsce i wesprzeć w trudnej walce. Przepyszne kawy, ciastka i przekąski powinny Was do tego dodatkowo zachęcić.

Która restauracja jest otwarta Krakowie?

Talerz Polish Restaurant

Restauracja działająca normalnie położona tuż obok, wspomnianej już wyżej, Boki. Wybór dań jest tutaj naprawdę spory: od past przez owoce morza po burgery. Restauracje odwiedziliśmy podczas Walentynek i wtedy wszystkie miejsca były zajęte. Dlatego wcześniej upewnijcie się, czy będziecie mogli spokojnie rozkoszować się normalnością.

Otwarte restauracje w Krakowie

Restauracja Koko

Miejsce bardzo dobrze znane na restauracyjnej mapie Krakowie, które jest również otwarte również dzisiaj. Można zjeść tu dobrze i w stosunkowo niskich cenach, chociaż tak, wiem, bywało taniej. To jednak jedno z niewielu znanych miejsc, w których można dzisiaj zjeść i poczuć powiew normalności.

Zdecydowanie warto również wspomnieć o Restauracji Wesołe Gary, która jako pierwsza w Krakowie otworzyła się na klientów. Wszystkich, którzy na Nową Hutę mają bliżej niż ja, zapraszam pod adres os. Na Lotnisku 10a. Na Nowej Hucie można również wstąpić do baru Na Żółto i Na Niebiesko, który również otworzył swoje podwoje dla miłośników złotego trunku

Gdzie wypić wino i piwo na miejscu w Krakowie

Otwarte bary w Krakowie – KORBA Piwokawiarnia

Piwokawiarnia, położona przy Placu Matejki, jest jednym z niewielu normalnie działających miejsc w Krakowie, które możemy odwiedzić w okolicach Rynku. Piwo polskie i czeskie oraz paleta zakąsek pozwolą na chwilę odpocząć od COVIDA i wrócić do normalności.

Czarna Owca Wino Bar

Miejsce, które szczególnie powinny polubić osoby ceniące dobre wino. Czarna Owca Wino Bar znajduje się przy ul. Dajwór 20 i koniecznie musicie wcześniej zadbać o rezerwacje stolika, ponieważ są tutaj prawdziwe tłumy.

ORAKON Studio W19 – Studio tatuażu

Tuż obok, przy ulicy św. Wawrzyńca 19, znajduje się ORAKON Studio W19 – Studio tatuażu, w którym możemy wstąpić na kawę, piwo, herbatkę i kieliszek czegoś mocniejszego. Może miejsce nie jest jakoś szczególnie zachwycające, ale umówmy się, czasy również nie są.

Placek Wolnica

Oprócz dobrego piwa, może wstąpić tutaj na pizzę, która jest tytułowym plackiem z nazwy lokalu i zarazem jego specjalnością. O ile w tygodniu można tutaj jeszcze znaleźć miejsce, to w weekend przed wejściem ustawia się bardzo długa kolejka.

Brokreacja

Miejsca polecane dla fanów piwa kraftowego w Krakowie, w którym możemy się napić piwa na miejscu. W Brokreacji mówić się można na testowanie piwa. W weekendy polecam rezerwację z dużym wyprzedzeniem.

Otwarte restauracje w Krakowie

Miejsc, gdzie można normalnie zjeść, wypić piwo lub kawę w Krakowie jest niestety niewiele i dlatego tym bardziej warto wspierać odważnych, w tym, dla wszystkich trudnym czasie. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do normalności, a miejsce, które dzisiaj są zamknięte, otworzą przed nami drzwi i kuchnie.