Jeżeli nie wchodziliście dzisiaj na jakąkolwiek stronę internetową, nie czytaliście porannej gazety, albo oglądali telewizji, a jedynym Waszym źródłem informacji jest ten blog to informuję, że dzisiaj umarł Jan Kulczyk, najbogatszy Polak. To nazwisko powinno być Wam znane i każdy w jakiś sposób powinien mieć o nim wyrobione zdanie – lepsze lub gorsze ( jak go nie masz to napisz do mnie i powiem Ci jak myśleć). Przy tych wszystkich opiniach trzeba się zgodzić w jednym – hajsy to on potrafił robić.

Od rana pojawiły się setki artykułów o życiu, biznesowej twórczości, wątkach osobistych i tragicznym, niespodziewanym końcu. Setki artykułów a pod nimi setki komentarzy. Co powinieneś  napisać po śmierci Kulczyka, by wyróżnić się w tłumie internetowej tłuszczy, zdobyć jak najwięcej polubień i szacun na forum gazety.pl? Zapraszam na krótki kurs:

  1. Jak widać pieniądze to nie wszystko. Zdanie zakończone najczęściej trzykropkiem, bądź wykrzyknikiem. Niektórzy kończą je również znakiem zapytania, jakby niepewni, czy tak jest w rzeczywistości. Rozwieje Wasze wątpliwości: tak, pieniądze to nie wszystko, choć pewne szczęście dają. Ludzie bogaci chorują, powiem Wam więcej, nawet jak choruję! Zdziwieni?
  2. Ciekawe kto na tym zyskał? Czyli w podtekście kto mógł tam coś pomóc, , ugościć herbatą z wkładką. Snucia, domysły, knowania, podejrzenia, czyli to co wszyscy doradzić biedni i zakompleksieni lubią najbardziej.
  3. Ciekawe na co umarł? Pewnie ćpał, pił, bił, to teraz ma. Zasłużył! Jasna sprawa, jak bogaty to musiał ćpać.
  4. No to teraz się pożrą o hajsy. No pewnie, że się pożrą, czego nikomu nie życzę, ale wie jak jest. Skoro ludzie nie odzywają się do siebie latami bo jeden drugiemu zabrał odkurzacz, to wyobraźcie sobie pole do popisu przy miliardach złotych rozrzuconych po dziesiątkach firm, spółek, holdingów i czego tam jeszcze nie wymyśli. To będzie z milion odkurzaczy do podziału. #JakŻyć.
  5. Dobrze mu tak. Krótko i treściwie, czyli Internet w formie, a lajki się zgadzają.

A teraz szybko przyznawać mi się, co Wy napisaliście bez tych cennych porad?

 

Jeżeli było to coś z powyższych lub podobne to żegnam. Przejrzałem Was mali wstrętni nekrohejterzy!

Parę słów o hejcie