Polacy nie są w tej materii wyjątkowym narodem i każde rodzinne spotkanie potrafią zmienić w wiec poparcia partii politycznej, który nieoczekiwanie spotkał się z niezaplanowaną kontrmanifestacją. Większość rozmów przy świątecznym stole to psychologiczne starcie, w którym każda ze stron uważa, że ta druga ma takie samo pojęcie o sprawie, jak partia której broni. Czy może być inaczej?  Chodzą słuchy, że kiedyś ponoć tak było i dało się wysiedzieć razem dłużej niż godzinę. Jak wyjść ze świąt obronną ręką? Jak połączyć rodzinę i zachować jej jedność? Siedziałem, dumałem i wymyśliłem.

Pamiętaj by spędzić czas z seniorami

Wspomnienia są w życiu najważniejsze. Kolekcjonowanie przeżyć, wspólnych chwil. Jeżeli Twoja babcia poprosi Cię o wspólny maraton Bolka i Lolka nie mów nie. Wspomnienia, odkurzone zdjęcia na dysku, Twoje robione cichaczem notatki ze Świąt, mogą do Ciebie wrócić po latach i będziesz je wspominał z uśmiechem na twarzy. Podobnie jak twoje przygotowane zawczasu piętnaście niszczących kontrargumentów na stwierdzenie, że „za moich czasów było lepiej”.

Zimno za oknem, ciepło w sercu

Pomimo, że Święta są w kwietniu, to nikt chyba wiosny nie czuje. Na przekór temperaturom mogą być one ciepłe jak nigdy. Załóż najcieplejszy sweter z jakąś fajną świąteczną deklaracją o wartościach narodowych, który nie tylko Cię rozgrzeje, ale dodatkowo podniesie ciśnienie u wszystkich domowników. Można władać pogodą? Można.

Puste miejsce dla wędrowca

Może to i nie te święta, ale pozytywne wzorce zawsze należy kultywować. W te święta również zostaw miejsca dla zbłąkanego emigranta. Każdy zasługuje na swoje gotowane jajko w majonezie i soczysty kawałek schabu.

Tęczowe pisanki

Pisanki pomaluj we wszystkie kolory tęczy i z namaszczeniem rozłóż je na stole, aby wszyscy mogli cieszyć się tęczową rewolucją w Twoim domu. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że przejdziesz test narodowej rękawiczki z ćwiekami.

Stały problem z życzeniami

W tym roku nie martw się o życzenia. Wszystko za Ciebie zrobił już prezes śniadania wielkanocnego. Ty masz je tylko podpisać, a potem przeczytać. Czy może być prościej, wygodniej? Pod koniec śniadania wznieś toast za prezesa najlepszej z partii. By żyło się lepiej!

Brak problemów z szukaniem jaja wielkanocnego

Dzięki ministrowi Szyszko szukanie jaja będzie czystą przyjemnością. Nie musisz już wspinać się po drzewach, szukać go w dziuplach i na końcach niebezpiecznych konarów. Wszystko po to, byś mógł więcej czasu spędzić ze swoją kochającą się rodziną.

Kochająca się rodzina

A jeżeli chcesz sprawdzić jak naprawdę wygląda kochająca się rodzina, to wpadnij na chwilę do sąsiada, który okrada Cię, pobierając co miesiąc hajsy z 500+. Popatrz jak bezczelnie pluje Ci w twarz razem z tą całą zadowoloną hałastrą dzieciaków!

Te Święta nie powinny nas dzielić, a łączyć. Czerpmy więc to co najlepsze ze świątecznego podręcznika, który  rozszerza się samowolnie wraz z postępem samych dobrych, w pełni świadomych, światowych zmian.