Zacznę od tego, że Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot we Lwowie to jedna z najlepszych restauracji we Lwowie, które polecam wszystkim z całą odpowiedzialnością. Ten punkt na mapie miejsc do odwiedzenia we Lwowie koniecznie musicie odhaczyć, by dosłownie poczuć Lwów.

Restauracja Tante Sophie we Lwowie

Restauracja Tante Sophie znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok Rynku i prawie vis a vis zamkniętej już niestety podczas pandemii kawiarni Poczta na Drukarskiej. Odwiedzić to miejsce możemy codziennie od godziny 10 do 22. Niestety godzina zamknięcia lokalu bywa czasami problematyczna, w sytuacji kiedy zasiedzimy się przy dobrej butelce wina i dobrych przekąskach. W tym miejscu, jak sami zobaczycie, zasiedzieć się jest się natomiast nietrudno.

Restauracja zwraca uwagę już na pierwszy rzut oka. Wystrój zachęca, by usiąść chociaż na chwilę. Wnętrze jest natomiast równie przyjemnie, jak bardzo klimatyczny ogródek. Szybko zwrócicie zresztą uwagę, że Tante Sophie jest niezwykle popularnym instaspotem, przy którym przez cały dzień gromadzą się instagramerki, pary młode i turyści, którzy widzą w tym miejscu niesamowity potencjał.

Tante Sophie Lwów – śniadania i nie tylko

Restauracja Tante Sophie, obok Restauracji Atlas, to moje ulubione miejsce, w którym lubię rozkoszować się poranną kawą i jedzeniowym dodatkiem do niej. To te dwa miejsce polecam, by spróbować najlepsze śniadanie we Lwowie . W Atlasie smaku miejsca dodaje kawa i cudowny widok, a w Restauracji Tante Sophie jest to z kolei francuska aura miejsca, która będziemy odkrywać na wielu poziomach.

Jeżeli chodzi o menu śniadaniowe Tante Sopfie, koniecznie musimy spróbować tutaj jaj po benedyktyńsku, które kosztują 145 UAH. Tosty ze ślimakami to koszt 120 UAH, rozpływające się w ustach jajo po florencku kosztuje 130 UAH, francuskie tosty 80 UAH, a croissant 20 lub 30 UAH w zależności od nadzienia. To właśnie na nich chciałbym się na chwilę skupić, ponieważ croissanty z Tante Sophie są wyjątkowego smaku i koniecznie musicie ich spróbować! Niestety próbować ich możemy dopiero od 11, co jest równocześnie ich jedynym minusem.

restauracja Tante Sophie  we Lwowie

Restauracja Tante Sophie Lwów menu

W Restauracji Tante Sophie bardzo polecam zupę cebulową, której fanem pod różnymi postaciami jestem i próbuję jej we wszystkich możliwych miejscach. W Tante Sophie zapłacimy za zupę cebulową 110 UAH. Rybna zupa marsylska kosztuje z kolei 170 UAH, krewetki królewskie to koszt 210 UAH, a dla odmiany z potraw mięsnych – cielęcina Rossini kosztuje 370 UAH, a żabie nóżki 210 UAH.

W Tante Sophie możemy również spróbować dosyć klasycznego wyboru sałatek. W menu znajdziemy sałatkę nicejską , która kosztuje 160 UAH, sałatkę z łososiem za 150 UAH, sałatkę Cezar, za którą zapłacimy 240 UAH, a także ciekawą sałatkę z ośmiornicą i krewetkami, która kosztuje 280 UAH.

Jak deser wszystkim wielbicielom słodkości ciasto Pavlova za 65 UAH, wyśmienite sorbety za 50 UAH lub Paris-brest za 95 UAH.

śniadanie we lwowie Tante Sophie cafe escargot

Ślimaki z Restauracji Tante Sophie

W Restauracji Tante Sophie słynie z niezwykle szerokiego wyboru ślimaków. Możemy wybrać ślimaki w muszlach lub bez w 12 różnych sosach: od winnych po truflowe. 12 ślimaków w muszlach kosztuje 200 UAH a połowę tej ceny. Ślimaki bez muszli to wydatek 180 za 12 sztuk, a 90 UAH zapłacimy za 6 sztuk. Dodatkową atrakcją będzie wyciąganie ślimaków z ich muszelek, co serdecznie wszystkim polecam.

Tante Sophie – wino we Lwowie

W Restauracji Tante Sophie znajdziemy naprawdę szeroki wybór win. Możemy tutaj zamówić wina francuskie, włoskie, hiszpańskie, portugalskie i lokalne, ukraińskie. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy szampańskich bąbelków i whisky. Niektóre z win możemy zakupić na kieliszki, natomiast zakup większości obliguje nas do wypicia całej butelki. Są to jednak trudności, na które, przynajmniej ja, jestem gotowy. Karta win jest przygotowana ze smakiem, tak, że każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Restauracja Tante Sophie Lwów – obsługa

Obsługa w Restauracji Tamte Sophie może nie zachwyca, ale nie zaliczyłbym jej do gatunku tych najgorszych. Większość osób dość sprawnie posługuje się językiem angielskim, więc nie powinniście mieć problemów z zamówieniem odpowiedniego dania. W skrajnych przypadkach zawsze możemy ratować się wskazaniem konkretnej pozycji w menu. Jest ono w języku ukraińskim, jak również angielskim, dlatego spokojnie, posmakujecie tego, na co będziecie mieli ochotę i gwarantuje Wam, będzie to dobre. Kilkukrotnie zdarzyło mi się jednak niestety zbyt długo czekać na podanie menu lub kolejne podejście kelnera. W tym przypadku sugeruję nie denerwować się, tylko wejść do środka i odszukać obsługę, która zapewne znajduje się przy barze. Wszystko z kulturą i będzie dobrze.

Tante Sophie Lwów – podsumowanie

Podsumowując, Restauracja Tante Sophie jest miejscem, którego odwiedzenie musi być punktem obowiązkowym dla każdego, który chce sprawdzić Lwów od kuchni. Odnajdziemy tutaj najlepsze smaki Francji, które koniecznie trzeba spróbować i do których z pewnością będziecie wracać .