29 września Ukraina ma ponownie otworzyć granice dla obcokrajowców. W takim przypadku po miesiącu zamkniętych przejść granicznych ponownie możemy wiec jechać do Lwowa. Cieszyć się, czy się nie cieszyć? Jakie są warunki wjazdu do Lwowa? Najważniejsze informacje, o tym jak kupić ubezpieczenie na koronawirusa, niezbędne do wyjazdu na Ukrainę, znajdziesz w tekście Wyjazd do Lwowa podczas koronawirusa.

Ukraina ponownie wróciła do podziału krajów na zieloną i czerwoną listę. Na czerwoną listę trafiać będą te państwa, w których w ostatnich 2 tygodniach zanotowanych będzie więcej zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców niż liczba takich zakażeń będzie występowała na Ukrainie. Trzeba odnotować, że przez ostatnie dni Ukraina regularnie notuje ponad trzy tysiące zakażeń dziennie, dlatego wejście na czerwoną listę raczej nam nie grozi.

Koronawirus. Czy w tym roku jechać do Lwowa

Wszyscy chyba zadajemy sobie pytanie:czy w tym roku jechać do Lwowa? Odpowiem krótko i z wielkim bólem. Nie. To, że dzisiaj możemy jechać, nie oznacza, że musimy. Nie oznacza to też, że nawet jak wyjedziemy, nagle, w nocy nie zmieni się prawo i będziemy mieli dwa tygodnie wczasów w hotelu na przymusowej kwarantannie.

Pozostaje również kwestia zakażenia koronawirusem. To, czy boimy się zakażenia koronawirusem, czy nie, liczba zakażeń na Ukrainie i w obwodzie lwowskim robi niestety wielkie, negatywne jednak wrażenie. Niektórzy mają babcie, dziadków o których również powinniśmy się martwić.

Ukraina wyjazd koronawirus

Lwów jest tam gdzie my

Zawsze pozostają nam książi o Lwowie, których na rynku nie brakuje, a lwowskie przygody jedynie napędzą naszą wyobraźnię i rozbudzą głód lwowskich podróży. Można go delikatnie ukoić planowaniem kolejnego wyjazdu do Lwowa. Zrealizować nasze plany jednak będziemy mogli, mam nadzieję, dopiero w przyszłym roku. Z tego też powodu polecam wszystkim, by ruszyć w Polskę i przemyśleć na przykład wyjazd na Roztocze, bliżej Lwowa w tym roku niestety już nie będzie. A są takie miejsca na Roztoczu, z których możemy dostrzec Wysoki Zamek! Zawsze pozostaje nam również weekend w Gdańsku, gdzie już czeka na nas król Jan III Sobieski w cudownym uniesieniu, Król Jegomość, który kiedyś gościł kiedyś na lwowskich Wałach Hetmańskich. We Wrocławiu czeka na nas z kolei hrabia Fredro, więc weekend we Wrocławiu też jest niezwykle interesującą opcją.

Gdziekolwiek byśmy jednak nie jechali, zawsze możemy skorzystać ze 100 zł zniżki. Wystarczy tylko kliknąć w link poniżej.

jak wynająć mieszkanie z airbnb