Nieważne czy do Lwowa jedziecie na weekend, czy planujecie dłuższy wyjazd. Wycieczka do Lwowa, planowanie każdego wyjazdu zawsze jest takie samo i zawsze trzeba sobie odpowiedzieć na zestaw takich samych pytań. Rozpocznijmy więc projekt: Wycieczka do Lwowa

Wycieczka do Lwowa

Po co jechać do Lwowa?

Czy do Lwowa jedziemy pozwiedzać, czy we Lwowie szukamy raczej taniej wódki i piwa? Do Lwowa możemy jechać też na przedstawienie w Operze lwowskiej, które oprócz doznań kulturalnych zachwyci nas również niesamowicie niską ceną. Lwów dla niektórych to również miejsce idealne do odwiedzenia restauracji. Kuchnia francuska, orientalna, ukraińska, czy japońska. We Lwowie można skosztować kuchni całego świata. Listę najlepszych miejsc gdzie we Lwowie można zjeść wyśmienity obiad znajdziesz w tekście ➧ Restauracje we Lwowie. Idealną opcją byłoby połączenie tych wszystkich rzeczy i tym samym stworzenie planu wycieczki idealnej.

Wycieczka do Lwowa. Na ile dni jechać do Lwowa?

Kwestia tego na ile dni jechać do Lwowa jest ściśle związana z wcześniejszym pytaniem. We Lwowie byłem już kilkadziesiąt razy i w sumie spędziłem w nim pewnie około roku. Czy poznałem to miasto? Im bardziej zgłębiam Lwów, tym mocniej zdaję sobie sprawę, jak wiele zostało mi jeszcze na kolejne wyjazdy. Kiedy wydaje mi się, że piłem kawę w najlepszych kawiarniach, pojawiają się nowe. Co chwila pojawiają miejsca, które warto zobaczyć i restauracje, których kuchni trzeba popróbować.Na ile dni jechać do Lwowa? Na ile pozwala Wam urlop!

Co zabrać do Lwowa

Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od tego gdzie zarezerwujemy nocleg. Szczoteczkę i majtki na zmianę i tak wziąć musimy, ale ręcznik, czy suszarkę już niekoniecznie. Wszystko znajdziemy dokładnie opisane na stronie mieszkania, hotelu lub hostelu, który będziemy wynajmować we Lwowie. O tym jak znaleźć idealny nocleg we Lwowie piszę w tekście ➧ Jak wynająć pokój lub mieszkanie na Airbnb. Tobie pozostaje jedynie wybrać najlepszą z opcji i rozkoszować się lwowskim dniem.

jak wynająć mieszkanie z airbnb

Ile pieniędzy zabrać do Lwowa

Podstawowe pytanie, które pojawia się wielokrotnie i można na nie odpowiadać w nieskończoność. We Lwowie, wbrew pozorom, nie jest trudno wydać dużo pieniędzy, ale równocześnie można wydać ich naprawdę niewiele. Wszystko zależy od tego co chcemy zobaczyć i w jakim stylu. Możemy przecież na śniadanie zjeść najlepsze owoce morza, ale równocześnie można zatracić się w przepysznej bułce z serem. Można spać w cudownym lofcie z widokiem na Wysoki Zamek, lub w kilkunastoosobowym pokoju zbiorczym z chrapiącym, pijanym Serbem na górnej pryczy. Wszystko jest wyłącznie kwestią wyobraźni i indywidualnych potrzeb, a więcej pisze o tym w tekście ➧ Ile kosztuje wyjazd do Lwowa.

ceny we lwowie

Gdzie kupić hrywny?

Zaraz po: ile pieniędzy wziąć do Lwowa?, szybko pada pytanie: gdzie wymienić złotówki na hrywny? Odpowiedź jest prosta. Złotówki na hrywny wymieniamy we Lwowie. Cena hrywny we Lwowie jest zdecydowanie lepsza niż w Polsce, i co więcej, czasami nawet brakuje jej w kantorach. Dlatego nie zaprzątajmy sobie tym głowy i złotówki wymieniajmy na bieżąco już na miejscu. Więcej informacji na temat wymiany złotych na hrywny znajdziesz w tekście ➧ Gdzie kupić hrywny?

Jak dojechać do Lwowa

Do Lwowa można dojechać samochodem, albo dolecieć samolotem. Można dojechać autobusem, albo pociągiem. Bo Lwów jest na wyciągnięcie ręki.Dla spragnionych przygód zawsze pozostaje również przejście piesze i jazda z kilkoma przesiadkami-moja ulubiona kiedyś forma dojazdu do Lwowa. Różnie się one ceną, czasem trwania i komfortem. Wszystkie sposoby dojazdu do Lwowa znajdziecie dokładne opisane w tekście ➧ Jak dojechać do Lwowa.

wycieczka do Lwowa

Czy do Lwowa potrzebny jest paszport?

O dziwo, pytanie o paszport na Ukrainie jest dość częste. O ile niektórym naprawdę wydaje się, że Lwów jest nadal w Polsce, to o dziwo Lwów nie jest nawet w Unii Europejskiej. Podobnie zresztą jak cała Ukraina. O Strefie Schengen możemy więc zapomnieć i z tego właśnie względu do Lwowa nie wjedziemy na dowodzie osobistym. Na wyjazd do Lwowa i na Ukrainę musimy mieć przy sobie paszport. Najlepiej też, by jego ważność nie wygasała za miesiąc. Może to wzbudzić pewne obiekcje szczególnie polskich strażników granicznych.

Przejazd przez granicę

Z przekraczaniem granicy z Ukrainą bywa różnie. Zdecydowanie najprościej i najszybciej jest w przypadku lotu samolotem. Odprawa jest szybka i sprawna. Szybkie bywa również przekroczenie granicy pieszej, kiedy możemy władować się przejściem dla Strefy Schengen i całość zajmuje wtedy najczęściej do godziny. Najgorzej w tej kwestii wygląda granica samochodowa. Wszystko zależy od pory, a nawet wtedy duże znaczenie ma szczęście. W podobnych godzinach możemy stać na tym samym przejściu od półtorej godziny do nawet sześciu i siedmiu. Zmiany na granicy bywają różne i czasami próbują ugrać dodatki do premii, czy po prostu zagrać na nosie stronie przeciwnej. Na wszystkim cierpimy oczywiście my.

Bezpieczeństwo we Lwowie

Czy we Lwowie jest bezpiecznie? We Lwowie wbrew pogłoskom nie czyhają na nas banderowcy, a u bram nie stoją Rosjanie. Jest naprawdę bezpiecznie, zarówno w ścisłym jak i nieco dalszym centrum. Nie obawiajmy się więc o nocne wyjście, ponieważ Lwów żyje życiem nocnym i wręcz czeka byśmy je dokładnie poznali. Nie dostaniemy tutaj również po twarzy za rozmawianie po polsku i nie widziałem również, by ktoś leżał pobity za noszenie odzieży patriotycznej, a takich turystów również nie brakuje we Lwowie. Tak więc spokojnie cieszmy się wycieczką do Lwowa w spokoju.

Na co uważać we Lwowie?

Tak jak wszędzie: na nieuczciwych ludzi i złodziei. Gdzie ich szukać? Chyba sami wiecie dokładnie i raczej nikogo nie zaskoczę, jeżeli taksówkarze i kelnerzy znajdą się w czołówce. Niestety nawet w najlepszych restauracjach we Lwowie zdarzało mi się, że na rachunku znajdowały się pozycje, których nie zamawiałem, a liczba dań odbiegała od tego, co finalnie znalazło się na stole. No cóż, przezorność przede wszystkim. Jeżeli chodzi o taksówki we Lwowie– polecam Ubera i Bolta. Są tańsze i dokładnie wiemy ile zapłacimy za przejazd, z czym w przypadku taksówek bywało różnie. Tak jak wszędzie zawsze warto również pilnować portfela czy torebki w tłocznych miejscach i kiedy korzystamy z Komunikacji miejskiej.

Co zobaczyć we Lwowie?

Każdy wyjazd do Lwowa może być inny i za każdym razem możemy zaplanować go na nowo, by finalnie uczynić w jakiś sposób tematycznym. Są jednak miejsca, które odwiedzić musimy. Cmentarz Łyczakowski, Park Stryjski, Pomnik Adama Mickiewicza i Wysoki Zamek. A może wolicie sprawdzić gdzie jest Podwórko zaginionych zabawek (niestety już zlikwidowane), przejść się nieznanymi zaułkami Krakidałów lub odwiedzić przedwojenne polskie kamienice? Wycieczka do Lwowa z każdym wyjazdem do Lwowa może być inna i można ją urozmaicać według własnych upodobań. Może chcesz z kolei odwiedzić bary we Lwowie, albo po prostu odpocząć przy kawie w najlepszych lwowskich kawiarniach? We Lwowie można wszystko! Dokładny plan wyjazdu do Lwowa znajdziecie w tekście ➧ Weekend we Lwowie. Wasza wycieczka do Lwowa może dzięki niemu nabrać dokładnie takiego kształtu jakiego chcieliście.

Wycieczka Lwów

Chociaż wycieczka do Lwowa w obecnych czasach jest zdecydowanie problematyczna, to jednak nie odpuszczajmy. Pozostaje nam liczyć na to, że sytuacja niedługo się skończy i nasz Lwów niedługo znowu będzie nas zachwycać na żywo.

Serwus