Chociaż nigdy o to nie zapytasz, powinnaś wiedzieć, że zawsze możesz tu zostać.

Nie wiem czy tak jak ja lubisz glutowatą jajecznicę na maśle ze szczypiorkiem. Wiem jedynie, że słodzisz herbatę i kiedy jest Ci naprawdę źle podjadasz czekoladę. Gorzką 60 Wawela.

Kupujesz wodę gazowaną czy nie? Cola czy Pepsi? Chipsy solone czy cebulowe? Powoli zapominam już  czy kawa ma być bardziej czarna niż biała.

Nie zjemy razem romantycznej kolacji, podczas której będę starał się zachwycić Cię moją niewymuszoną elokwencją, więc nie dowiem się jak zareagujesz, kiedy powiem, że to ja chciałbym jednak zapłacić. Nie wiem też, czy skomentowałabyś zawsze równie stałe napiwki. Nie usłyszałaś przecież historii mojej pracy za barem i tego jakim najgorszym kelnerem byłem.

Zawsze możesz tu zostać do rana. Dowiem się, czy bierzesz prysznic wieczorem, czy masz siłę zwlec się z łóżka jeszcze przed pracą.

Najbardziej jednak chciałbym zobaczyć jak śpisz. Zobaczyć czy marszczysz czoło, delikatnie gładzisz włosy, a o drugiej nad ranem szukasz panicznie czyjejś dłoni, znajdując moją. I zasypiasz obracając się spokojnie na drugi bok.

Wolisz piwo, wino, whisky, wódkę, tequile, czy może wiele innych nazw alkoholi, których nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć, bądź na które mnie nie stać. Tak jak nie stać mnie, by powiedzieć coś więcej niż cześć.

Jesteś kobietą o włosach koloru trzech liści, więc powinnaś chyba lubić jesienne spacery w podmuchach chłodnego ciepła? Czy wybierasz może zimowe noce pod ciepłym kocem, z kubkiem kakao i dobrą książką w dłoni?

Co czytasz? Jakie książki Cię wzruszają, śmieszą i rozpalają wyobraźnię. Po takiej liście najłatwiej poznać człowieka. Mojemu gustowi literackiemu wierzę na równi co muzycznemu. Z chęcią więc dowiem się czego słuchasz przed snem  i gdy zakładasz buty w piątkowy wieczór.

Czy lubisz wychodzisz wieczorami? Środa to nie tępe leżenie w oczekiwaniu na sobotę, a szansa na na kolejny soczysty gryz życia?

I zastanawiam się czy śmieszyłby by Cię moje codzienne żarty, czy może męczyłyby, aż w końcu byś zamilkła, kiedy ja chciałbym zawsze widzieć jedynie Twoją uśmiechniętą twarz?