Jak i gdzie wynająć mieszkanie na wyjazd? Pytanie, na które warto odpowiedzieć sobie zdecydowanie wcześniej, niż czekać, aż najlepsze noclegi będą już zajęte. Nie musisz gnieździć się na piętrowym łóżku w hostelowym bieda-pokoju zbiorowym lub z drugiej strony wyłuskiwać zaskórniaków z komunii, by Twój wynajęty pokój przypominał coś bardziej zdatnego do nocowania. Za koperty komunijne spraw sobie nowe Wigry 3, a w tym tekście dowiesz się jak wynająć pokój lub mieszkanie na Airbnb. Pytanie: czy opłaca się wynająć przez Airbnb, często rodzi się samo, kiedy przeglądamy setki ofert dostępnych na dziesiątkach portali w internecie. Jest przecież booking.com, który również polecam, są znane jak świat hotele (tańsze i droższe), hostele i tysiące stron i stronek, gdzie można wynająć mieszkanie. Dlaczego więc wybrać Airbnb?

W moich opiniach na temat airbnb.com będę się podpierał doświadczeniem, zdobytym przy dziesiątkach wynajętych mieszkań. Nie ukrywam też, że przede wszystkim będą to noclegi we Lwowie. Taka specyfika tego bloga, ale uwierzcie, że kraj, nie ma tutaj wiele do znaczenia. Zasady wszędzie są te same.

Jak wynająć pokój lub mieszkanie na Airbnb

Wynajmowanie mieszkania na Airbnb.

1. Airbnb-za ceną idzie jakość

Dlaczego mielibyście wynająć mieszkanie z Airbnb? Już spieszę z odpowiedzią, na którą wszyscy tak bardzo czekają i od razu uderzam z grubego kalibru, który najcelniej trafia w serca Polaków. Jest tanio! I wyjaśniam natychmiast, że oczywiście nie tak tanio jak w podrzędnym hostelu, ale tanio, jak na warunki, które otrzymujemy. Poważnie, za takie pieniądze trudno dostać porównywalny, jeżeli chodzi o standard, pokój hotelowy. Zresztą macie wszystko dokładnie opisane, dodane zdjęcia każdego z pokojów, tak więc nie ma wielkiego pola na oszustwa. Przy wynajmowaniu przyjrzyjcie się dokładnie, czy nie brakuje np. zdjęcia łazienki. Jeżeli tak jest, powinno to zdecydowanie wzbudzić Waszą ostrożność.

2. Wybieraj centrum miasta

Mieszkania czy pokoju na Airbnb szukaj razem z google maps, które pokazuje Ci się w rogu aplikacji. Wcześniej jednak sprawdź gdzie będziesz najczęściej bywał, gdzie jest centrum i zawęź swoje poszukiwania właśnie do tego obszaru. Doświadczenie uczy, że centymetr na mapie wielkich metropolii to kilkanaście albo i więcej minut marszu. Zawsze radzę, by skorzystać z lokalnego transportu, bo to również wiele mówi o kulturze danego kraju, ale żeby korzystać z niej z przymusu i mordować się kilka godzin wracając do mieszkania?! Co to, to nie! Nigdy nie oszczędzamy na lokalizacji noclegu. Jest wiele innych pozycji, na których możemy przyciąć na kosztach i ta do nich nie należy. Jedziecie np. do Londynu i chcielibyście mieć nocleg z widokiem na Hyde Park? Nic prostszego. Zawężamy poszukiwania i zawsze znajdziemy coś co nam będzie odpowiadało. W tym przypadku hotele nie zawsze mogą nam zaoferować to samo. Z wcześniejszego punktu już wiesz, że wynajęcie mieszkania z Airbnb to oszczędność już na starcie.

Jeżeli jesteśmy już przy oszczędnościach. Klikając w poniższy link, możecie zgarnąć dodatkowe 100 zł na nocleg z Airbnb. Nie ukrywam, dzięki temu sam również otrzymam 50 zł. To jednak nie koniec, bo później Wy też możecie w ten sposób zarabiać. Podzielcie się swoim wygenerowanym linkiem i w prosty sposób uzupełniajcie budżet na kolejne podróże.

jak wynająć mieszkanie z airbnb

3. Rezerwacja natychmiastowa

Wybieraj te mieszkania i apartamenty, które mają opcję rezerwacji natychmiastowej. Zaoszczędzi Ci to sporo czasu i nerwów. Niestety zdarzało się kilkukrotnie, że właściciele „zapominali” o swoich obowiązkach, a ja w tym czasie stresowałem się, czy nie przyjdzie mi przez kilka dni koczować na Dworcu. Dlatego zdecydowanie ułatwiajcie sobie każdy wyjazd i po prostu cieszcie się urlopem.

4. Łatwy kontakt w gospodarzem

Wynajmując mieszkanie na Airbnb nie musicie obawiać się, że jak czegoś nie ma w mieszkaniu, a być miało, to już tego nie będzie. Jeżeli się coś zepsuje, również nie będziecie pozbawieni pomocy. Wystarczy zadzwonić lub napisać na chacie i naprawdę znajdziecie konkretne wsparcie. Nie piszę, bo mi za to płaca, ale nie raz zdarzało się, że przeciekał prysznic, lub nie było ciepłej wody. Wystarczył szybki kontakt w hostem i sprawa była załatwiana, kiedy my już spacerowaliśmy po mieście. Szybko łatwo i przyjemnie. Wynajęcie mieszkanie przez Airbnb ma właśnie to do siebie, że wszystko zmierza w stronę usprawnienia kontaktu. By mieszkało się lepiej!

5. Wynajęcie mieszkania przez Airbnb-bezpieczeństwo

Nie wynajmujesz mieszkania od anonima z sieci, a od kogoś kto faktycznie istnieje, jest zidentyfikowany i zweryfikowany. Traktuję Airbnb jako wielki hotel, w którym pokoje rozrzucone są po całym mieście. Recepcja jest online, a dzięki setkom hotelowych pokojów można wybrać dokładnie takie miejsce, jakie szukamy. W odróżnienie od hotelów, nie musimy jednak wybierać pomiędzy miejscami, które w gruncie rzeczy są identyczne. Każde mieszkanie posiada swój wyjątkowy klimat, a z doświadczenia wiem, że może również być źródłem inspiracji do zmian we własnym M.

6. Odrobina lokalnej kultury

Spójrzcie tylko na mieszkanie poniżej, które wynająłem w Porto. Gdy na nie spojrzałem, od razu pomyślałem: tak, to musi być Portugalia, to musi być Porto! Wynajęcie mieszkania na Airbnb to równocześnie lekcja, który dostajemy na temat kraju, do którego przyjechaliśmy. Każdy właściciel wynajmujący mieszkanie na Airbnb zawsze stara się nadać wnętrzom coś z wyjątkowego stylu miasta. Zostawić w nim część siebie. Korzystajmy z tego i starajmy się wybierać mieszkania, które poza ceną i lokalizacją przybliżą nam odwiedzane miejsce jeszcze bardziej.

Właściciel poniższego mieszkania jest z kolei fanem muzyki, co zdecydowanie widać po wystroju jego lokum. Znam niejedną osobę, która w takich wnętrzach czułaby się jak ryba w wodzie. Jak wiele widać tutaj włożonej pracy i ileż inspiracji można czerpać podczas wyjazdu. Czy taki pokój można wynająć w hotelu? Szczerze wątpię. W przypadku Airbn to natomiast jedno z wielu klimatycznych mieszkań, które można wynająć.

mieszkanie Airbnb
źródło: Airbnb

Na Ukrainie, również we Lwowie, znany jest na przykład tzw. „euroremont”. Jedziemy z wnętrzem na bogato, przykrywając niedostatki złotą farbą i gipsowymi ozdóbkami. Przejdźmy więc płynnie do tematu Airbnb we Lwowie.

Airbnb we Lwowie

Kiedy wracacie do jakiegoś miejsca kilkukrotnie, tak jak w przypadku Lwowa, Airbnb może służyć jako idealne narzędzie do poznawania miasta od podszewki. Mieszkanie w różnych częściach, miasta pozwala na jeszcze lepsze poznanie go z perspektywy zwykłego mieszkańca. Gdzie lokalsi chodzą do sklepu, a gdzie na kawę. W jakiej kawiarni można spokojnie przysiąść z gazetą w dłoni. Mieszkając w centrum, za każdym razem jesteśmy skazani na te same miejsca. Jakby nie były niesamowite, zawsze warto spróbować czegoś nowego. Dlatego warto przysiąść chociażby z tekstem ➧ Weekend we Lwowie, w którym przekrojowo możecie przyjrzeć się przykładowemu planowi wycieczki do Lwowa. Znajdziecie w nim linki do najlepszych kawiarni we Lwowie, restauracji we Lwowie i miejsc, które warto zobaczyć w tym mieście. Jeżeli chodzi o umieszczenie ich na mapie w perspektywie noclegu z Airbnb, piszę również w tekście: Gdzie nocować we Lwowie. Jak więc widzicie miejsc, w których moglibyśmy we Lwowie zamieszkać nie brakuje. Hotele we Lwowie, podobnie jak w innych miastach, mają natomiast z reguły stałe adresy i nic się pod tym względem raczej nie zmieni. Dlatego też wynajem mieszkania na Airbnb po raz kolejny pokazuje swoją wyższość. Przez dwa dni mogę mieszkać w przedwojennej kamienicy na Łyczakowie. Potem na kilka przenoszę się na Rynek, by tydzień zakończyć z widokiem na Park Kościuszki. Takie noclegi to ja rozumiem! Takie noclegi to Tylko we Lwowi!

W przypadku mieszkania we Lwowie, które przesyłam poniżej poszedłem po filtrze bogatości. Po pierwsze, mieszkanie nie dość, że znajduje się w starej kamienicy, tuż obok Ogrodu Jezuickiego, to jeszcze zostało odpicowane na wysoki połysk. Wszystko aż ociekało złotem i zdobieniami, co miało swój wyjątkowy, ukraiński charakter. Nie wszystkim musi się to podobać-mi też nie do końca, ale widzieć, widziałem i chyba już nigdy tego nie zapomnę. Wynajęcie mieszkania na Airbnb daje możliwość przefiltrowania go na wiele sposobów i wyboru tego, które akurat Wam odpowiada. Kolejne musi być z dużym balkonem!

Wynajem Airbnb

Wynajęcie mieszkania przez Airbnb jest dla mnie zawsze pierwszym wyborem przy budowaniu planu podróży. Możliwości, które się przed nami otwierają, przy wybraniu tej opcji, nie pozostawiają wątpliwości co do słuszności tej decyzji. Poczujemy klimat miasta do jakiego się wybieramy i cieszmy się wyjazdem w najlepszych warunkach. Mam nadzieję, że rozwiałem obawy tych, którzy jeszcze się wahali.

Serwus

Autor zdjęcia ➧ Fotografia niedzienna