Gdzie nocować we Lwowie? Pytanie, wydawać by się mogło bardzo proste, ale ile jest tutaj odpowiedzi. Lwów to miasto na wskroś turystyczne. Na każdym kroku widać, że zarówno włodarze miasta (na miarę możliwości), a przede wszystkim lokalni biznesmeni starają się spełniać oczekiwania osób odwiedzających miasto. Nie brakuje kolejnych ciekawych miejsc, eventów, a zabytki przecież same się nie odwiedzą. Przed wyjazdem, na dobry start, proponuję zapoznać się z planem na udany Weekend we Lwowie. Mam nadzieję, że narobi Wam smaku na dużo więcej. Każda dzielnica Lwowa skrywa swoje sekrety, dlatego warto wracać tutaj nie raz!

Warto zaznaczyć, że Lwów pomimo porównywalnej do Krakowa ilości mieszkańców, jest od niego prawie dwukrotnie mniejszy. Ma to o tyle ważne znaczenie, że wszystko co warto zobaczyć w tym mieście jest położone w dosyć ograniczonym obszarze-około godziny marszu z Rynku. Czasami jednak nawet ta godzina marszu może stanowić zbyt wiele, dla zbolałych nóg. Dlatego, by poznać nową część Lwowa, najprościej jest tam zamieszkać. Od kilku lat uskuteczniam tę metodę i proponuję ją wszystkim. Po drodze do mieszkania odwiedzimy nieznane kawiarnie i odkryjemy miejsca, o których nie przeczytamy w przewodnikach. Takie małe sukcesy zawsze cieszą najbardziej!

Gdzie nocować we Lwowie?

Poniżej umieszczam mapkę Lwowa, gdzie sprytnie, za pomocą cyferek, oznaczyłem lwowskie okolice, w których radziłbym Wam zamieszkać (w kolejności od pierwszego do szóstego wyjazdu). Podczas pierwszego wyjazdu warto skorzystać natomiast z 10 zł zniżki na przejazdem Boltem, co jest idealną opcją na przetaszczenie bagaży z Dworca do punktu docelowego.

10 ZŁ NA PIERWSZY PRZEJAZD ODEBRAĆ MOŻECIE TUTAJ

Przy pierwszym wyjeździe postawiłbym zdecydowanie na ścisłe Centrum, czyli okolice Rynku. Wszystkie najczęściej odwiedzane miejsca macie na wyciągnięcie ręki. W każdej chwili możecie wrócić, odpocząć, ogarnąć się, a przede wszystkim macie pewność, że zawsze będziecie w centrum wydarzeń. Dobrze wiemy, jak jest to ważne w przypadku jednorazowego wypadu.

gdzie nocować we Lwowie

2. Dawna dzielnica żydowska, która jest dosłownie na wyciągnięcie ręki od Rynku, ale z doświadczenie wiem, że odwiedzana jest dosyć rzadko. Nie przechodźmy jej na szybko w drodze na Wysoki Zamek. Nie brakuje tu miejsc, w których warto się zatrzymać, a małe parki zachęcają do krótkiego odpoczynku w cieniu drzew.

Okolice Parku Jezuickiego (3)podobnie jak Nowy Świat i tzw. Kastelówka (4) to jedne z moich ulubionych miejsc na mapie miasta. Lwów uwielbiam między innymi za jego ukształtowanie. Górki, pagórki, spady, zakrętasy okraszone cudowną zabudową i zielenią. W tych okolicach znajdziecie to wszystko i jeszcze więcej. Kastelówka i Nowy Świat to dawna dzielnica willowa, gdzie mieszkała zamożniejsza część lwowskiego mieszczaństwa. Architektoniczne cuda ścigają się o naszą uwagę, a możemy im przecież poświęcić tylko ograniczony czas. To tutaj znajduje się między innymi Willa Sosnowskiego, który zobaczyć możecie poniżej. Zdrożeni możemy odpocząć w Kociej kawiarni przy Stepana Bandery 47a. Miejsce zamieszkują prawdziwe kociaki-słodziaki.

Rejony 5 i 6 polecam osobom, które chcą jeszcze mocniej odnaleźć swój Lwów. Jeżeli wybierzecie te okolice, to radziłbym automatycznie dalsze rejony Zielonej i Łyczakowskiej. Nie jest tam już turystycznie, a zdecydowanie bardziej swojsko i ten kto zagląda do środka kamienic, nie zawiedzie się. Poranny wypad na ryneczek, zakupy w małym sklepie i obiad zjedzony w okolicznym Cafe barze. Czasami warto spróbować takiego prostego dnia. Co nie znaczy, że do nie warto również wybrać się na Najlepsze śniadania we Lwowie. Rozklekotanym tramwajem oczywiście.

Jak wynająć mieszkanie?

Krótko i na temat. Airbnb to zdecydowanie najlepsza opcja, z której korzystałem. Po tym krótkim wprowadzeniu wszystko jest raczej jasne, ale aplikacja posiada wszystko co najważniejsze. Przede wszystkim jest intuicyjna, niewymagająca poświęcenia wiele czasu, a przy tym oferująca chyba najlepsze mieszkania w najlepszych cenach.

A teraz UWAGA! Jeżeli chcecie zgarnąć 100 złotych na Wasz pierwszy lwowski nocleg z Airbnb KLIKNIJCIE TUTAJ i rezerwujcie swój wyjazd!. Wybór jest naprawdę spory!

Niekwestionowanym wyborem numer dwa jest booking.com. Korzystam z niego zawsze na równi jak z Airbnb, sprawdzając możliwe ewentualności. Muszę jednak przyznać, że wybory mieszkaniowe są tutaj zawsze nieco gorsze.

Gdzie nocować we Lwowie?

Jak już wiecie, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od wyjazdu. Każde miejsce ma swoje plusy, a rzeczy do zobaczenia na pewno nie powinno Wam zabraknąć. Na początku radzę jednak celować w ścisłe centrum, zawężone do okolic Rynku i okolicznych kwartałów. Nie będziecie mieli żadnych zbędnych stresów, a kolejnym razem (uwierzcie, że będzie kolejny raz) ruszycie już dalej.