Nigdy nie przestanę powtarzać, że wszyscy urodziliśmy się po to, by kochać. Po prostu. Do tego zostaliśmy stworzeni i zmierzamy z każdym oddechem, wstawaniem rano prawą bądź lewą nogą czy czitdejem z hamburgerem i podwójnymi frytkami w łapie. Dodam tylko, że z ketchupem. Nie wiem jak można iść przez życie z majonezem. Ważne, by ta druga osoba o tym dokładnie wiedziała, albo przynajmniej umiała podać solidne argumenty. Bywa, że w poszukiwaniach spotkasz na swojej drodze tego kogoś. Albo przynajmniej tak Ci się wydaje, dopóki nie usłyszysz kilku najgorszych słów, potrafiących zmienić wszystko. Mogło być tak pięknie, ale…

Jesteś dziecinny

Nie zabawny, głupi, albo nawet beznadziejnie głupi. Po prostu dziecinny. Bycie dziecinnym może przybierać różne formy. A to lubisz spotkać się w sobotę z ludźmi na mieście, zamiast siedzieć w domu i przeglądać zakurzone klasery znaczków. Chciałbyś wyjechać spontanicznie za miasto, bez planowania tego pół roku do przodu wraz z listą prezentów i rzeczy do zapakowania. Możesz być również dziecinny, bo wyjście na ulicę w stroju jednorożca nie jest dla Ciebie niczym dziwnym. Przecież nikogo nie krzywdzę? Chyba, że chodzi o gust estetyczny. Ale o gustach, jak wiemy, się nie dyskutuje. Tak więc jesteś dziecinny? Czy może oprócz codziennej pracy lubisz wiedzieć, że życie to coś więcej niż dwa odbicia karty w pracy? Nie bądź dziecinny i odpowiedz głośno, zgodnie z prawdą.

Nie dawałeś mi bezpieczeństwa

W tym momencie chyba nikt do końca nie wie, kto czego nie dawał. Na pewno nie wiem tego ja i jestem przekonany , że nie wie tego również druga strona. Nie żyjemy w średniowiecznej dziczy, gdzie bez miecza pod pachą nie ma co się za próg wychylać. I tak, zdaję sobie sprawę o jakie bezpieczeństwo chodzi. To spokojne dzisiaj i pewne jutro. Powiedz, że kochasz, bo tylko wtedy kochasz naprawdę.  Z drugiej strony zawsze możesz jednak usłyszeć, że…

Jesteś dla mnie zbyt dobry

Od braku poczucia bezpieczeństwa groźniejszy może być tylko jego nadmiar. Nie mów, że kochasz, bo to przecież oczywiste. Cytując Cichego z Wilków, nie ma żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutra, jest tylko dziś. I dokładnie tak jest, tylko ostatecznie nawet Cichy wylinieje.

Zostańmy przyjaciółmi

Zakończmy prawdziwą petardą, która, niczym odpustowy Achtung, rozsadzała serce niejednego nieszczęśliwie zakochanego. Nic gorszego spotkać Cię mogło, tylko za dużo już nie zrobisz. Zawsze jednak możesz wybrać się z nią po nowy stanik, który później zdejmie ktoś inny. Tylko, czy na pewno w czymś Ci to pomoże?

Żyj zgodnie z prawdą, z sobą i tym, co jest dla Ciebie ważne. Wchodzenie w kompromisy jest ważne, byle tylko kompromis nie stał się synonimem życia.